Roodium

Roodium on üks maailma kalleimaid väärismetalle, mis on isegi kullast ja hõbedast kallim. Roodiumist ei valmistata ehteid, kuid seda kasutatakse hõbe-ja kuldehete ehis- ja kaitsekattena. Hõbedast valmistatud ehteid rodeeritakse just selleks, et nad ei tumeneks ega tuhmuks. Tavaline hõbe teatavasti tuhmub väga kergelt.

Tavaliselt rodeeritakse (roodiumiga katmine) pigem kallimaid ning vääriskividega ehteid. Rodeerimine lisab ka ehete hinnale ning väärtusele juurde.

Juhul, kui teil peaks olema allergia näiteks nikli suhtes, ei soovitata rodeeritud ehteid, kuna välise vaatluse käigus ei ole võimalik vaadata, kas rodeeritud kihi all on ka kiht niklit (kuna rodeeritud kiht võib kandmisel ära kuluda).

Kui võrrelda roodiumit teiste plaatina gruppi kuuluvate metallidega on roodiumil sära ning ta on ka veidi kõvem. Samuti ei oksüdeeru roodium õhu käes, karda niiskust ega hapete või teiste aggressiivsete keskkondade mõju.

Võrreldes teiste plaatina grupi metallidega on roodium säravam ja kõvem, ei oksüdeeru õhu käes, ei karda niiskust, hapete, väävli, kloori, fluori ja teiste agressiivsete keskkondade mõju. Ta on väga tugev ja tema peegeldamisvõime on ligikaudu 80%, mis on madalam kui hõbedal, kuid korrosiooni- ja temperatuurikindlus on roodiumil palju suuremad.

Soovite müüa kuld-ja hõbeehteid?

Ostame kokku hõbedast ja kullast valmistatud ehteid. Meile võib pakkuda müügiks ka lauahõbedat, või erinevaid kogumismünte. Vaadake meie pakkumist lähemalt.

KULDEHETE MÜÜK

Uued kuldehted

Vaadake laia valikut kuldehetest. E-poest leiate erinevaid kuldkette, ripatseid, kaelakeesid, käekette, sõrmuseid, kõrvarõngaid ja ka muid kuldehteid.

Abielusõrmused

Pika kooselu ning abieluliidu tähistamiseks leia endale kullast või hõbedast ilusad abielusõrmused.

Kihlasõrmused

Leia oma kallimale unistuste kihlasõrmus. Vaata kihlasormused.ee lehelt laia valikut sõrmuseid.

Väärismetallid

Kuldsõrmused.ee


Kuldsormused.ee lehelt leiate infot kuldsõrmuste ning väärismetallide kohta. Oleme otsinud välja valiku kuldehteid ning pakkumisi, mida saate vaadata.