Pallaadium

Pallaadium on väärismetall mis kuulub plaatina metallide alla ning on keemiliselt väheaktiivne. Pallaadium on hõbevalge väärismetall, mis on välimuselt plaatinaga väga sarnane.

Võrreldes teiste plaatinametallidega on Pallaadium väiksema tihedusega, pehme ning metall millest on kerge näiteks ehteid vormida. Kui pallaadiumi karastada, muutub see kõvemaks ning tugevamaks.

Pallaadium on levinud eelkõige autotööstuses, kus sellest valmistatakse näiteks katalüsaatoreid mida kasutatakse heitgaaside puhastamise protsessides. Tänu selle katalüütilistele omadustele on pallaadium võimeline muutma ohtlikud heitgaasid nagu lämmastikdioksiid, vingugaas ja süsivesinikud ohututeks gaasideks (süsinikdioksiid, lämmastik ja veeaur).

Lisaks autotööstusele kasutatakse pallaadiumi ka elektroonikatööstuses, kus see leiab tee erinevate väiksemate komponentide sisse.

Pallaadiumi kasutamine ehetes

Valge kulla valmistamisel kasutatakse plaatina asemel just pallaadiumit ning seda juba 20. sajandi algusest. Eelkõige just tänu pallaadiumi valgele läikele, tänu millele pole vaja lisada pinnase katmiseks roodiumit. Just roodium on see metall, mida kasutatakse valge värvuse saamiseks kuldehete puhul.

Pallaadium on plaatinast õhukesem ning nagu kullagi puhul, saab pallaadiumist valmistada õhukesi kuni 100nm paksuseid lehti. Kuigi, pallaadium sobib hästi plaatina asenduseks, ei ole see siiski sama kvaliteetne kui plaatina, ehk rabedam ning reageerib tugevate hapetega paremini.

Investeeri pallaadiumisse

Nagu kulla ja hõbeda puhul, kaubeldakse rahvusvahelistel börsidel ka pallaadiumiga. Lisaks eelnevalt mainitule, saab pallaadiumit osta ka kangide, või müntide näol.

2000. aasta paiku oli komplikatsioone Venemaal toodetud pallaadiumi jõudmisega globaalsele turule poliitiliste probleemide tõttu ning seeläbi tekkinud paanika globaalsel turul põhjustas palaadiumi hinna järsu tõusu.

Kuna mitmed suurtootjad kartsid, et nende tootmine võib seeläbi kannatada, ostis näiteks Ford kõrge hinnaga suures koguses pallaadiumit ette ning peale paari kuud kukkus hind tagasi alla ning Ford teenis sellega miljard dollarit kahjumit. Tänaseks võrreldes 90ndatega on pallaadiumi globaalne nõudlus tõusnud vähemalt kahekordselt.

KULDEHETE MÜÜK

Uued kuldehted

Vaadake laia valikut kuldehetest. E-poest leiate erinevaid kuldkette, ripatseid, kaelakeesid, käekette, sõrmuseid, kõrvarõngaid ja ka muid kuldehteid.

Abielusõrmused

Pika kooselu ning abieluliidu tähistamiseks leia endale kullast või hõbedast ilusad abielusõrmused.

Kihlasõrmused

Leia oma kallimale unistuste kihlasõrmus. Vaata kihlasormused.ee lehelt laia valikut sõrmuseid.

Väärismetallid

Kuldsõrmused.ee


Kuldsormused.ee lehelt leiate infot kuldsõrmuste ning väärismetallide kohta. Oleme otsinud välja valiku kuldehteid ning pakkumisi, mida saate vaadata.