Skip to content

Miks kasutatakse kihlasõrmuste valmistamiseks teemante?

    Miks kasutatakse kihlasõrmuste valmistamiseks teemante

    Mõned asjad siin maailmas on muutunud ikooniliseks sümboliks erinevatel põhjustel. Kihludes ja abielludes on teemantsõrmus selle olulise sündmuse suurim ja tähtsaim sümbol. Isegi väikesed lapsed tunnevad sädeleva teemantsõrmuse ära abielu sümbolina. Miks see nii on ja mis ajast see alguse sai? Veelgi olulisem on aga see, et miks kasutatakse just spetsiaalselt teemante kihlasõrmuste jaoks? Uurime lähemalt seda ühist tava, kuidas see alguse sai ja milline on see tava tänapäeval.

    Esimene teemantiga kihlasõrmus

    Lähme korraks ajas tagasi. Paljud ei pruugi seda teada, kuid teemante pole alati kasutatud ainult ehetes. Kui Indias teemandid esimest korda tuhandeid aastaid tagasi avastati, kasutati neid kaunistustena ja talismanidena, et kurjad vaimud eemal hoida. Hiljem aga arvati, et nad ravivad haigusi. Alles ca tuhat aastat tagasi hakati teemante esimest korda ehetes kasutama. Nelisada aastat hiljem kihlus esimest korda mees oma naisega kinkides talle teemantsõrmuse. See oli Austria ertshertsog Maximilian, kes palus Burgundia Maarjat oma naiseks. Nii sai alguse komme kinkida teemantsõrmuseid, kuigi see oli toona peamiselt reserveeritud kõrgemale klassile.

    See oli küll esimene kord, kui kihlumiseks kingiti teemandist sõrmus, kuid tegemist ei olnud sugugi esimese kihlasõrmusega. Sõrmuse kinkimise traditsioon pärineb Vana-Egiptusest, kui üksteise sõrmuse sõrmedele asetati roostikurõngad, selleks et sümboliseerida nende kihlust. Sõrmusesõrm valiti sellepärast, et usuti, et selles sõrmes on veen, mis on ühendatud otse südamega, esindades sellega armastust.

    Miks just teemandid?

    Esimesed kihlasõrmused olid palju vähem romantilisemad kui praegu ja neil oli pisut teine tähendus. Varem olid nad omandi sümbol. Mehed kinkisid oma naistele kuldsõrmuseid ja metallist sõrmuseid, mida kodus kanda, et näidata sellega, et nad kuuluvad oma mehele. Aja jooksul on see traditsioon edasi arenenud ja omistanud nüüd armastuse ja vastastikuse pühendumise märgi.

    Teemandid olid algselt kihlasõrmuses kasutatavad vääriskivid. Kui Lõuna-Aafrikas teemandeid rohkesti avastati, turustas teemandifirma neid kui “See üks ja ainus” kihluskivi, mida abiellujad peaksid omama. Suure depressiooni aegne majanduskrahh aeglustas asju veidi, kuid asjad läksid taas joonde, kui majandusolukord oli paranenud.

    Tänapäeva kihlasõrmused

    Tänapäeval võib teemanditega kihlasõrmuseid näha praktiliselt igas kultuurikeskkonnas. Kuid ajaga muutudes liiguvad inimesed mineviku traditsioonidest aina kaugemale ja võtavad omaks uue maailma, kus võrsub individuaalsus.

    Kui kihlasõrmused sümboliseerisid kunagi omandiõigust, siis täna esindavad need partnerlust ja pühendumust. Ühiskonnas, kus tähistatakse igasugust armastust, on loogiline, et see traditsioon areneb ajaga edasi. Väljapaistvat tooni teemandid on ideaalne alternatiiv traditsioonilisele valge teemantiga kihlasõrmusele.

    Värvide, kujude ja suuruste varieeruvuse rohkuse tõttu pole üllatav, et näeme seda, et üha enam paare valib mingisuguse teist värvi vääriskivi oma armastuse tähistamiseks.

    Lisa kommentaar

    Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

    Exit mobile version